Zabawki do nauki języka angielskiego

Kiedy rodzi nam się dziecko mamy wobec niego wiele planów i nadziei. W dzisiejszym świecie język angielski jest czymś bez czego nie da się znaleźć odpowiedniej, dobrej pracy – to coś niezbędnego. Tylko kiedy zacząć naukę angielskiego? Czy kupować niemowlakowi dwujęzyczne zabawki aby równolegle z językiem polskim uczył się języka angielskiego?

Specjaliści wypowiadają się, że im wcześniej zaczniemy naukę języka angielskiego tym lepiej. Kiedy zaczniemy uczyć dziecko języka jak najwcześniej ma ono szanse na osiągnięcie idealnego akcentu oraz płynność w wypowiedziach.

Zabawki interaktywne

Wśród wielu zabawek interaktywnych bardzo dużo z nich to zabawki dwujęzyczne. Uczą one dzieci podstawowych słówek i zwrotów takich jak litery, cyfry 1-10, kolory czy zwroty grzecznościowe. Dziecko przez naciskanie poszczególnych przycisków słyszy słownictwo w języku angielskim i widzi tłumaczenie w postaci obrazków. Jest to idealny sposób na naukę dla małych dzieci.Istnieje wiele takich zabawek jak na przykład tablety anglojęzyczne, stoliczki, książeczki czy misie.

Każda zabawka dopasowana jest do konkretnego wieku dziecka i zawiera słownictwo czy zwroty adekwatne dla małego podróżnika po oceanie nauki języka angielskiego.

Książeczki i czasopisma

Istnieje na rynku wiele książeczek anglojęzycznych oraz czasopism, które także są przeznaczone dla konkretnych grup wiekowych dzieci. Książeczki to przede wszystkim swego rodzaju słowniczki obrazkowe, które mają na celu powiązanie obrazka z angielskim podpisem bądź też nagraniem dźwiękowym.

Czasopisma przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ znajdują się tam oprócz typowej nauki słówek także ćwiczenia czy też opowiadania, naklejki i inne formy nauki języka angielskiego dla dzieci.

Kupując zabawki czy książeczki i czasopisma przede wszystkim należy zapoznać się z treściami jakie przekazują naszym dzieciom oraz formą w jakiej to robią. Jeśli są tam nagrania to upewnij się, że są wyraźne i dobrej jakości. Często są one nagrywane i produkowane w Chinach przez co są kompletnie nie zrozumiałe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *