Książki

Blondynka na językach. Angielski brytyjski” (Beata Pawlikowska)
Pawlikowska w „Blondynce na językach” pokazuje, że nauka języka nie musi (a nawet nie powinna) opierać się na uczeniu się na pamięć słówek i zapamiętywaniu zasad gramatycznych. Autorka, w postaci tej książki. proponuje kurs, który bazuje na jej doświadczeniach. Według Pawlikowskiej podstawą w nauce języka obcego powinna być intuicja podobna do tej, którą kieruje się małe dziecko przyswajające poszczególne elementy swojego ojczystego języka. Powinniśmy najpierw uczyć się poznawać pewne zwroty, przyswajać je a później samemu za pomocą logicznego myślenia tworzyć im podobne.

Książka ukazała się 06.10.2010r.

Wojna światów… z angielskim” (Obrodzi Tomasz, Jemielnika Dariusz)
Połączenie nudnej nauki języka angielskiego z pasjonującą cię literaturą science – fiction od dziś jest możliwe. „Wojna światów… z angielskim” to doskonały kursu j. angielskiego oparty na powieści Herberta Wellsa „The War of the Worlds”.

Książka ukazała się 16.12.2008r.

Common mistakes At First Certificate… and how to avoid them” (Tayfoor Susan)
Jest to wydana w j. angielskim książka wskazująca najczęściej pojawiające się błędy wśród osób znajdujących się na etapie pierwszego certyfikatu z j. angielskiego (FCE). Jest to opatrzony w odpowiednie przykłady i ćwiczenia przewodnik po gramatyce, interpunkcji, ortografii. Wskazuje szczegółowe różnice między czasami, uczy stosowania czasowników modalnych, słów o podobnym znaczeniu itp.

Książka ukazała się 01.01.2004r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *