Do czego uprawniają certyfikaty z języka angielskiego?

To, że język angielski otwiera nie tylko furtki, ale wręcz bramy do szerokiego świata, awansu zawodowego i ogólnie rzecz ujmując lepszego życia nie jest żadnym odkryciem. Na co pozwala zdany na odpowiednim poziomie egzamin maturalny z angielskiego wie praktycznie każdy, nie każdy jednak jest świadomy znaczenia poszczególnych certyfikatów z tego języka. Już licealiści bardzo często słyszą o popularnym FCE- First Certificate in English potwierdzającym dobrą znajomość języka angielskiego. Dzięki niemu kandydaci na studia na uczelniach, które stosują egzaminy wstępne mogą zostać przyjęci wyłącznie z dokumentem potwierdzającym zdanie matury. Do mniej zaawansowanych, również potwierdzających ogólną znajomość języka, certyfikatów zalicza się też CAE – Certificate in Advanced English. Maturzyści planujący studiować na zagranicznych uczelniach menadżerskich powinni być przygotowani na konieczność zdawania GMAT – Graduate Management Assesment Test.

Znajomość języka biznesowego potwierdzą takie certyfikaty jak: Business English Certificate (BEC), English for Business (EFB) oraz Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC). Zdając, umożliwiające zdobyć te certyfikaty, egzaminy na wszystkich poziomach mamy szansę otrzymać pracę między innymi w międzynarodowym koncernie. Pragnąc pracować jako lektor na uczelni wyższej zdobyć będziemy musieli Certificate of Proficiency in English (CPE). Na drodze awansu w pracy w sektorze turystycznym spotkamy się z EFTI – English for Tourism Industry.

Innymi certyfikatami potwierdzającymi znajomość języka angielskiego, umiejętność sprawnego posługiwania się nim w praktyce, co rozumiane jest jako płynna wymowa, rozumienie słuchanego tekstu na wysokim poziomie, bardzo dobra umiejętność wypowiadania się na piśmie, są: TOEIC – Test of English for International Communication oraz TOEFL – Test of English as a Foreign Language a także uzupełniający go certyfikat TSE – Test of Spoken English.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *