Nauka języka poza granicami kraju

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najlepszym sposobem na naukę języka jest otoczenie się ludźmi, którzy go używają na co dzień. Dobrym sposobem na podszkolenie swoich umiejętności językowych będzie zatem wybór szkół językowych w Anglii.
Studenci mogą zdecydować się na spędzenie roku akademickiego w Wielkiej Brytanii i dalej zdobywając wiedzę w zakresie kierunku swoich studiów szkolić umiejętności językowe. Przykładowo studia takie oferuje Education First. Organizacja zaprasza na studia m. in. do Bristolu, Londynu i Cambridge. Cena kursu uzależniona jest głównie od długości pobytu i rodzaju wybranego przez klienta zakwaterowania. Można wybrać również przeznaczony dla dorosłych kurs odbywający się w szkole EF w Anglii, który nie jest połączony ze studiami. Trwa on w zależności od potrzeb od dwóch tygodni do pół roku. Dla dzieci w wieku 13-16 lat przeznaczone są kursy językowe dla juniorów, podczas których zdobywa się umiejętności językowe na ośmiu poziomach zaawansowania a przy tym można zwiedzać i dobrze się bawić. Czterdziestominutowe lekcje przeplatane są tutaj wycieczkami krajoznawczymi na przykład na wyspę Gozo, skąd zobaczyć można całą panoramę Londynu. Dobrym wyborem jest Oxford English Centre umiejscowiona w pobliżu centrum Oxfordu i posiadająca w swojej ofercie zarówno tradycyjne kursy jak i kursy dla nauczycieli oraz menadżerów.
Szkoła języków obcych za granicą przygotowuje do egzaminów językowych, przewidują zarówno kursy przyspieszone jak i klasyczne. Stawiają na praktyczną naukę języka wynikającą z naturalnie przebiegających konwersacji. Większość szkół oferuje nie tylko kursy, ale również testy sprawdzające wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *